uz-logo-pion-2.png

Aktualności

Open Day AUCTANE

25.04.2025

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego uczestniczyło jako współorganizator w otwarciu nowego laboratorium pod patronatem firmy Amazing Auctane na Wydział Nauk Inżynieryjno-Technicznych, UZ.

Umowę ramową o współpracy pomiędzy firmą, a uczelnią podpisali: Paweł Przybyła, Principle Advisor & PL Site Leader Auctane oraz prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Auctane to globalna firma, z lokalnym strategicznym hubem inżynierii, już od 20 lat rozwijającym się na rynku zielonogórskim. Ich platforma jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zasięgowych rozwiązań na rynku e-commerce. Rozwiązania, które proponuje Auctane kształtują trendy i wyprzedzają, i tak już pędzącą, branżę. Stały rozwój, udoskonalanie produktu, poszerzanie i dopracowanie usług towarzyszących, pozwala pracownikom powiększać swoją wiedzę, doświadczenie i wpływy.


Dzięki współpracy z firmą Auctane, nasza uczelnia wzbogaciła się o nowoczesne wyposażenie, które posłuży studentom i pracownikom – zarówno podczas zajęć, jak i przy realizacji projektów.
Otwarcie laboratorium było jednym z punktów Open Day AUCTANE na UZ. W programie znalazł się również wykład pt. “Obsługa błędów i logowanie, czyli ubezpieczenie Twojej aplikacji”. Prowadzący – Danuta Dygas i Adam Rapicki – to inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem. Prelegenci opowiedzieli między innymi o znaczeniu komunikatów błędu oraz ich projektowaniu, aby aplikacja była nie tylko funkcjonalna, ale też odporna na przeciwności losu.

Sylwetki prelegentów

Adam Rapicki – Staff Engineer Advisory – ekspert z 20-letnim doświadczeniem w dziale rozwoju oprogramowania. Karierę rozpoczął jako programista .Net, a na przestrzeni lat przeszedł pełną ścieżkę rozwoju od starszego programisty przez architekta aż po technicznego lidera zespołu. Specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu rozproszonych usług sieciowych oraz automatyzacji procesów tworzenia oprogramowania CI/CD.  Jest autorem kluczowych API oraz narzędzi typu framework, które wspierają budowę i wdrażanie oprogramowania w międzynarodowych projektach. Jako entuzjasta optymalizacji i prostych rozwiązań wspiera zespoły w doborze odpowiednich narzędzi i technologii do rozwiązywania złożonych problemów. Współtworzy także bazę wiedzy potrzebną do skutecznej realizacji projektów na poziomie enterprise. Na jego wykładach uczestnicy mogą liczyć na praktyczne wskazówki i inspiracje, które wspierają specjalistów IT w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań.

Danuta Dygas – Senior Software Engineer – od 20 lat rozwija oprogramowanie, towarzysząc ewolucji branży IT od aplikacji desktopowych przez systemy webowe oraz skalowalne, rozproszone rozwiązania chmurowe. Na przestrzeni lat pracowała w wielu technologiach, m.in. w Javie, .NET, JavaScript i Pythonie. Posiada doświadczenie w projektowaniu i programowaniu, strategii testowania, implementacji testów oraz budowie systemów monitoringu wspierających stabilność i obserwowalność aplikacji po wdrożeniu. Uwielbia podejmować wyzwania, szczególnie te, które wymagają połączenia doświadczenia, analitycznego myślenia i szczypty kreatywności.



Galeria:





fundusze_eu.png