|
DOMINIK GALA Wydział Ekonomii i Zarządzania Ukończony kierunek studiów: Logistyka Rodzaj studiów: studia stacjonarne pierwszego stopnia |
Jestem absolwentem logistyki i od początku swojej edukacji na uczelni starałem się łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi działaniami. Z zaangażowaniem uczestniczyłem w zajęciach akademickich, ale równie aktywnie działałem poza salą wykładową. Już na drugim roku studiów zakwalifikowałem się do prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Leanathon organizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, gdzie w ciągu 24 godzin intensywnej pracy zdobyłem cenne doświadczenie w obszarze Lean Management. W tym samym roku objąłem funkcję uczelnianego lidera projektu Helpers' Generation, organizowanego przez Fundację DKMS. Jako dawca szpiku, który dzięki dopasowaniu krwiotwórczych komórek macierzystych udzielił pomocy niespokrewnionej osobie chorej, byłem wiarygodnym przykładem działania programu w praktyce. Rejestrację potencjalnych dawców szpiku na naszej uczelni, udało mi się rozwinąć na skalę całego uniwersytetu, angażując w działania wolontariuszy z różnych wydziałów.
Na trzecim roku studiów pełniłem funkcję przewodniczącego Koła Naukowego LogUZ, a także przewodniczyłem międzynarodowej konferencji mSVOK oraz Dniom Logistyki w Zielonej Górze, gdzie miałem okazję zorganizować i moderować "Debatę Przedsiębiorców" - unikalną inicjatywę łączącą praktyków biznesu z młodymi adeptami logistyki. Również w obszarze naukowym zdobyłem doświadczenie jako współautor publikacji "Optymalizacja magazynu z wykorzystaniem systemu Pallet Shuttle", która została opublikowana po pozytywnych recenzjach w monografii ,,Współczesne trendy w logistyce". Moje zainteresowania obejmują zarządzanie transportem i systemami TMS, co pozwoliło mi na wystąpienie na międzynarodowej konferencji w Czechach oraz przygotowanie publikacji, która obecnie jest w druku w prestiżowym czasopiśmie Acta Logistica.
Nie ograniczam się jednak tylko do działań akademickich - rozpocząłem pracę w firmie Kim Johansen Transport Poland, gdzie w pełni wykorzystałem zdobytą wiedzę, co zaowocowało napisaniem pracy inżynierskiej na podstawie zachodzących tam procesów. Moje zaangażowanie zostało docenione, czego dowodem była oferta dalszej współpracy po zakończeniu studiów. Podczas studiów dwukrotnie otrzymałem stypendium Rektora za wyniki w nauce, a także ukończyłem certyfikowane kursy i szkolenia. Posługuje się językiem angielskim na poziomie C1. Jestem osobą ambitną, sumienną i konsekwentną, z umiejętnością organizowania zarówno siebie, jak i innych. Potrafię zmotywować zespół do działania i chętnie podejmuję wyzwania, które pozwalają na rozwój. W każdej inicjatywie dostrzegam możliwość poszerzenia swoich kompetencji, a moje doświadczenia pokazują, że nie boję się podejmować odpowiedzialności za projekty wymagające zaangażowania na wielu płaszczyznach.
Publikacje:
Gdzie mnie znaleźć?
LinkedIn: - link