uz-logo-pion-2.png

Konkurs Absolwent Extra - sylwetki absolwentów rok 2023

Inżynieria biomedyczna - WERONIKA DYLEWICZ

12.08.2024

Weronika_D

WERONIKA DYLEWICZ

Wydział Mechaniczny

 

Ukończony kierunek studiów: Inżynieria biomedyczna

Rodzaj  studiów: studia pierwszego stopnia, stacjonarne z tytułem inżyniera

Sylwetka absolwentki (plik pdf) - link

   Oglądaj nas na YouTUBE     

 

      

Moja autoprezentacja - video Oglądaj nas na YouTUBE 

Kilka słów o sobie:

Ukończyłam studia inżynierskie na kierunkach inżynieria biomedyczna oraz mechanika i budowa maszyn na specjalności eksploatacja maszyn. Do realizacji obu prac dyplomowych wykorzystałam metody numeryczne, które obejmowały analizy statyczne i dynamiczne. Zmiany w konstrukcji przeprowadziłam w oparciu o algorytmy optymalizacyjne. W przypadku pracy dyplomowej z zakresu inżynierii biomedycznej, przeprowadziłam także badania doświadczalne z wykorzystaniem maszyn wytrzymałościowych. Obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich na kierunku mechanika i budowa maszyn na specjalności konstrukcyjno-menadżerskiej.

W trakcie studiów uczestniczyłam w działaniach Koła Naukowego BiomedUZ. Obszary, w których działałam, obejmowały głównie badania aparatu zastawki mitralnej oraz konstrukcję protez dla psów.

Efekty działań zespołu mogłam zaprezentować na licznych konferencjach naukowych. Podczas IX Ogólnopolskiej Sesji Kół Studenckich (Szczecin, 7-9.12.2023), referowane przeze mnie wyniki badań zostały dostrzeżone przez komitet naukowy konferencji i nagrodzone drugim miejscem. Od 2023 roku pełnię także funkcję przewodniczącej tego koła.

Ważnym etapem podczas mojej nauki na Uniwersytecie Zielonogórskim była aktywność w Kole Naukowym Laboratorium Matematyczne Paradoks, gdzie pomagałam w organizacji, a także prowadziłam warsztaty z młodzieżą w trakcie „Zielonogórskich Spotkań z Matematyką”. Szczególnie rozwinęło to we mnie umiejętność poszukiwania nieszablonowych i kreatywnych metod w celu skutecznego dzielenia się wiedzą.

Wielokrotnie uczestniczyłam w krótkoterminowych projektach, między innymi w ramach programu Erasmus+. Wyjazdy te poza oczywistymi elementami takimi jak poprawienie umiejętności językowych, nawiązaniem znajomości i poznaniem innych kultur, pozwoliły mi na lepsze poznanie edukacji nieformalnej. Płynnie posługuje się językiem angielskim, a znajomość języka niemieckiego określiłabym jako poziom średniozaawansowany.

Wiedzę zdobytą w trakcie studiów wykorzystuję w trakcie pracy na stanowisku młodszego konstruktora maszyn przemysłowych. Prywatnie spełniam się jako sportowiec-amator w dyscyplinach wytrzymałościowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy inżynieryjnej, mogę tworzyć rozwiązania dedykowane dla innych sportowców.

Gdzie mnie znaleźć?

Wywiady/ multimedia/ publikacje:

  • Aktualności UZ
  • Fb BK UZ
  • Fb Radio Index 96fm
fundusze_eu.png